KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 11298151
nr 1129 8151
Edvard Forsström
(1854-1934), Sverige
Tusch, Edvard Forsström (1854-1934), Herrum, monogramsignerad, bladets mått: 18x14
Edvard Forsström, född 1854 i Hedemora, död 1934, svensk tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 september 2017
kl 20:02:19
17/9 11:11:36
Edvard Forsström
Läs mer om Edvard Forsström